VSW-BPF-2.2-2.285G — RF Band pass Filter (2.2GHz TO 2.285GHZ)
SKU: VSW-BPF-2.2-2.285G
  • RF Passive Device
  • RF Band pass Filter
  • Frequency 2200-2.285 MHz
Click Here to get Datasheet
For Orders & Info
Description
SPECIFICATION
Parameter   Min Typ Max Units
Frequency Range   2.2   2.285 GHz
Insertion Loss     0.8 1.5 dB
Pass Band Ripple     0.3 0.5 dB
VSWR     1.3 1.5 :1
Rejection @2.305GHz   50   dB
Power Rating   1   10 W
Input/ Output Connector SMA Female to Female
Impedance 50       Ω
Customer Reviews
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “VSW-BPF-2.2-2.285G — RF Band pass Filter (2.2GHz TO 2.285GHZ)”